Katalog Stron Internetowych

Radio.GdzieSzukac.pl

Strona startowa

Katalogi Stron Internetowych w serwisie GdzieSzukac.pl


Katalog Stron - Radio w Internecie. Polskie i zagraniczne stacje radiowe. Słuchaj stacji radiowych online. Każdy tu znajdzie radio, które spełnia jego oczekiwanie.
Radio and Music listings on our Internet Radio Station guide. Radio-Listener makes it easy to listen to Internet Radio and free music online.

Katalog radio w Internecie radio on line  »  Media Playersdodaj wpis do katalogu

Jak słuchać i oglądać w internecie?

Aby oglądać telewizję i słuchać radia w internecie, potrzebne są nam odtwarzacze multimedialne takie jak; Windows Media Player, Winamp, Real Player oraz QuickTime Player, najlepiej mieć zainstalowane wszystkie odtwarzacze. Do komfortowego odbioru stacji telewizyjnych różne stacje zalecają odmienne konfiguracje sprzętowej, ale takim minimum wydaje się Pentium 233 MHz i 64 MB RAM, ale wiadomo z upływem czasu wymagania te będą wzrastać.
Najważniejsza jednak jest szybkość połączenia z internetem. Przyzwoita jakość odsłuchu radia w sieci odbywa się przy prędkości 128 kb/s co stanowi dwa razy więcej niż jest w stanie pobrać modem telefoniczny.
Na szczęście stacje nadają z różnymi prędkościami, co możemy sobie dostosować do szybkości naszego połączenia.


Radio w Windows Media Player

Do odsłuchu internetowego radia można użyć Media Player, zainstalowany w naszym komputerze wraz z Windows. Jeśli nie posiadamy najnowszej wersji możemy ściągnąć ją pod adresem http://www.microsoft.com/downloads.
Uruchamiamy odtwarzacz Media Player i klikamy na Tuner radiowy po lewej stronie okna programu na pasku zadań Media Playera. Widzimy listę stacji radiowych. Wybieramy z listy stację którą chcemy odsłuchać. Rozwija się lista dostępnych poleceń, klikamy na Odwiedź witrynę sieci Web otworzy nam się wtedy strona domowa radia. Następnie wybieramy polecenia Odtwarzaj i Odwiedź witrynę odtwarzania. Polecenia te rozpoczynają odbiór programu, w oknie odtwarzacza Media Player.


Radio i Telewizja w Winampie

Dostęp do większej liczby stacji radiowych oraz możliwości oglądania telewizji uzyskujemy, instalując Winamp.
Odtwarzacz Winamp pobieramy z sieci pod adresem http://www.winamp.com/player klikamy na Get Free tu możemy wybrać sobie rodzaj odtwarzacza w zależności od naszych potrzeb, do wyboru mamy trzy rodzaje Lite, Full, Bundle. Domyślnie zaznaczona jest opcja Full i klikamy na Download Now! aby ściągnąć plik na nasz komputer.
Instalacja jest bez problemowa, po dwu krotnym kliknięciu na ikonę pobranego programu, przechodzimy przez kolejne ekrany instalacyjne, pozostawiając domyślne ustawienia. Po zainstalowaniu programu jeśli nie spodoba nam się wygląd odtwarzacza możemy ściągnąć liczne tzw. skórki pod adresem http://www.winamp.com/skins zmieniając wygląd Winamp.
Istnieje też możliwości zmiany język interfejsu na polski, łatka do pobrania pod adresem http://www.winamp.com/plugins, z menu Plug-in Categories po lewej stronie wybrać Language Packs i poszukać w śród wielu języków polską nakładkę językową. Ściągnąć i zainstalować.
Uruchamiamy Winamp. Z menu File wybieramy Internet Radio... lub Internet TV... Niezależnie od tego co wybraliśmy pojawi się lista stacji. Klikamy dwa razy na wybraną pozycję, aby odsłuchać czy obejrzeć program.


Nagrywamy audycje w Winampie

Odtwarzane audycje w Winampie możemy nagrać na naszym komputerze niczym na magnetofonie czy magnetowidzie. Do tego będziemy potrzebować specjalną wtyczkę. Taką wtyczką jest Streamripper for Winamp do ściągnicia ze strony http://streamripper.sourceforge.net, jest to darmowy program do Winampa za pomocą którego można nagrywać audycje radiowe, telewizyjne, wideo klipy i filmy z internetu.
Po ściągnięciu instalujemy pobraną aplikację na pytania instalatora odpowiadamy wciskając klawisz enter. (Uwaga! przed instalacją wtyczki należy wyłączyć Winamp). Gdy ponownie uruchomimy Winamp, w zasobniku systemowym zobaczymy ikonkę wtyczki, ale zarówno z Winamp powinien uruchomić się program Streamripper for Winamp, obok Winamp. Najlepiej pozostawić konfigurację domyślną. Warto jednak zobaczyć gdzie, czy też wybrać do jakiego folderu program ma nagrywać utwory muzyczne lub video. Domyślnie jest to Pulpit.
Nagrywanie audycji radiowych. Rozpoczynamy np. słuchanie stacji radiowe. Plug-in Streamripper for Winamp informuje nas o gotowości do pracy. Jeśli chcemy nagrać odsłuchiwaną w tym momencie utwór muzyczny wystarczy kliknąć na Start i już rozpoczyna się proces nagrywania, który można w każdej chwili przerwać, klikając na Stop. Proces nagrywania zostanie też przerwany jeżeli wyłączymy Winnamp lub zmienimy stację.
Nagrywanie audycji telewizyjnych i video klipów. Wtyczka służy także do zapisywania programów telewizyjnych na tych samych zasadach jak muzykę. Po dokonaniu nagrania stworzonemu plikowi należy zmienić rozszerzenie z .mp3 na .nvs
Uwaga! należy mieć włączoną opcje wyświetlania rozszerzeń plików. Aby tego dokonać klikamy na Start, Mój komputer z menu Widok lub Narzędzia wybieramy Opcję folderów, następnie w otwartym oknie w menu na zakładkę Widok, usuwamy zaznaczenie przy Ukrywaj rozszerzenia plików znanych typów. Klikamy na OK żeby zatwierdzić zmiany.


Radio i Telewizja w Real Player

Możliwość odsłuchu stacji radiowych oraz oglądania telewizji w internecie daje nam też darmowy odtwarzacz multimedialny Real Player. Odtwarzacz Real Player pobieramy z sieci pod adresem http://www.real.com/freeplayer.
Jest to odtwarzacz plików dźwiękowych i wideo. Umożliwia wypalanie płytek CD, słuchanie radia internetowego, zarządzanie plikami audio i video, obsługuje 10 najpopularniejszych formatów plików multimedialnych.


QuickTime Player

Program QuickTime Player umożliwia odgrywanie plików zapisanych w formacie QuickTime (MOV, QT) Program QuickTime Player pobieramy z sieci pod adresem: http://www.apple.com/quicktime/download.


Java Virtual Machine

Wirtualna maszyna Javy (ang. Java Virtual Machine - JVM) to uniwersalne środowisko programowe w którym pracować mogą wszystkie aplikacje napisane w Javie. Java Virtual Machine pobieramy z sieci pod adresem: http://www.java.com/en/download/manual.jsp.

^ do góry strony ^

± KONTAKT

Osób online: 1