RadioMaryja.pl

Katolicki Głos w Twoim domu

» J. Kwieciński: Gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji

Gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji – mówił w poniedziałek minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński. Zaznaczył jednak, że gdyby system fiskalny uszczelniono wcześniej, Polska miałaby dodatkowe 200-250 mld zł na rozwój.

Artykuł J. Kwieciński: Gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 18:21:25 +0000

 

» Rama szafy głównej ołtarza Wita Stwosza jest oryginalna, ale miała inną kolorystykę

Rama szafy głównej ołtarza Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie to XV-wieczny gotycki oryginał, ale miała ona zupełnie inną kolorystykę niż ta, którą oglądaliśmy przez ostatnie kilkadziesiąt lat – ustalili konserwatorzy.

Artykuł Rama szafy głównej ołtarza Wita Stwosza jest oryginalna, ale miała inną kolorystykę pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 18:11:18 +0000

 

» Podkarpackie: funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 94 raków

Funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej (Podkarpackie) udaremnili przemyt 94 żywych raków. Zwierzęta przewożone były w bagażu – poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

Artykuł Podkarpackie: funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 94 raków pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 18:07:09 +0000

 

» Minister Energii wezwał KE do interwencji na rynku CO2

Minister Energii wystąpił w poniedziałek do Komisji Europejskiej z prośbą o zwołanie Komitetu ds. Zmian Klimatu i podjęcie interwencji na rynku uprawnień do emisji CO2. Zdaniem Ministerstwa Energii, zostały spełnione warunki, które obligują KE do podjęcia odpowiednich działań.

Artykuł Minister Energii wezwał KE do interwencji na rynku CO2 pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 17:56:05 +0000

 

» W piątek Msza św. w intencji kanonizacji ks. Jerzego Popiełuszki w 34. rocznicę jego śmierci

W piątek 19 października w sanktuarium na warszawskim Żoliborzu odbędą się główne obchody 34. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Mszy św. o godz. 18.00 w intencji jego kanonizacji będzie przewodniczył metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz.

Artykuł W piątek Msza św. w intencji kanonizacji ks. Jerzego Popiełuszki w 34. rocznicę jego śmierci pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 17:41:19 +0000

 

» M. Błaszczak: Będą dodatkowe pieniądze dla MON na modernizację wojska

1,6 mld zł trafi do ministerstwa obrony z rezerwy celowej w budżecie państwa - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na modernizację Wojska Polskiego, w tym na przedpłaty za system Patriot.

Artykuł M. Błaszczak: Będą dodatkowe pieniądze dla MON na modernizację wojska pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 17:35:44 +0000

 

» Politycy PiS ze Szczecina chcą odwołania marszałka województwa Olgierda Geblewicza

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina domagają się odwołania marszałka województwa Olgierda Geblewicza, który znalazł się na taśmach z restauracji Sowa i Przyjaciele. „Mamy do czynienia z osobami, które sprzedawały nasz Szczecin” – mówiła Małgorzata Jacyna-Witt, kandydatka PiS do sejmiku wojewódzkiego.

Artykuł Politycy PiS ze Szczecina chcą odwołania marszałka województwa Olgierda Geblewicza pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 17:30:02 +0000

 

» Włochy: prezydent Andrzej Duda odwiedził sanktuarium na Mentorelli

Prezydent Andrzej Duda, składający wizytę w Watykanie i Rzymie w związku z 40. rocznicą wyboru Jana Pawła II, odwiedził w poniedziałek sanktuarium maryjne Mentorella w pobliżu Wiecznego Miasta. Był to ulubiony cel pielgrzymek kardynała Wojtyły, a potem Papieża.

Artykuł Włochy: prezydent Andrzej Duda odwiedził sanktuarium na Mentorelli pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 17:12:50 +0000

 

» Portugalczycy z sentymentem wspominają św. Jana Pawła II

Mieszkańcy Portugalii z sentymentem wspominają pontyfikat Jana Pawła II. Wskazują, że dzięki polskiemu Papieżowi wzrosło m.in. zainteresowanie Portugalią jako miejscem pielgrzymek, ale i zainteresowanie Portugalczyków Polską.

Artykuł Portugalczycy z sentymentem wspominają św. Jana Pawła II pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 17:07:59 +0000

 

» [TYLKO U NAS] K. Trębski: W ciągu 30 lat na 12 tys. ha lasu zmagazynujemy dodatkowo milion ton dwutlenku węgla

Z obliczeń naukowców wynika, że w ciągu 30 lat na 12 tys. ha zmagazynujemy dodatkowo milion ton dwutlenku węgla – poinformował w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Krzysztof Trębski, rzecznik Lasów Państwowych.

Artykuł [TYLKO U NAS] K. Trębski: W ciągu 30 lat na 12 tys. ha lasu zmagazynujemy dodatkowo milion ton dwutlenku węgla pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 16:46:45 +0000

 

» Homilia o. Janusza Soka CSsR wygłoszona podczas Spotkania Rodziny Radia Maryja w Głogowie

Homilia o. Janusza Soka CSsR wygłoszona podczas Spotkania Rodziny Radia Maryja w Głogowie

Artykuł Homilia o. Janusza Soka CSsR wygłoszona podczas Spotkania Rodziny Radia Maryja w Głogowie pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 16:45:02 +0000

 

» [TYLKO U NAS] Prof. Jan Szyszko: Europa Zachodnia chce uzależnić Polskę od własnych nośników energii albo technologii

Koncepcja Polski odnośnie tzw. polityki klimatycznej ma przeciwników, szczególnie w krajach Europy Zachodniej. Za wszelką cenę chcą sprowadzić ją do redukcji emisji dwutlenku węgla, a w związku z tym uzależniać nas od własnych nośników energii albo własnych technologii – podkreślił prof. Jan Szyszko, były minister środowiska, podczas poniedziałkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Artykuł [TYLKO U NAS] Prof. Jan Szyszko: Europa Zachodnia chce uzależnić Polskę od własnych nośników energii albo technologii pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.


Mon, 15 Oct 2018 16:39:28 +0000

 

do góry